Prawo

Prawo

6 miesięcy temu  24.03.2020, ~ Administrator   

Nowe ograniczenia w kraju. Jak pracować zgodnie z prawem?

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. W dużym skrócie wprowadzono zakaz przemieszczania i wszelkich zgromadzeń.

W miejscu pracy

Oczywiście ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji. O tym pisaliśmy tutaj:

Bezpieczeństwo w warsztacie. Oto podstawy!

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

- dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
- wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

źródło: www.gov.pl/koronawirus

Czytaj także: 

Stan epidemii w Polsce. Nie wszystkie serwisy mogą pracować

W jakich miejscach i czym dezynfekować auto?

Jak w nowej rzeczywistości działają warsztaty? [RAPORT]

Tagi: koronawirus,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ TEDI 3 6 miesięcy temuocena: 100%  Do "Karol" - To nie rząd nas chce zniszczyć, to my sami się niszczymy, wirusy i bakterie towarzyszą ludzkości od początku, jednak człowiek nigdy nie był tak wysterylizowany i wyjałowiony jak dziś, i to nas zniszczy. Chemia we wszystkim i we wszelkiej postaci, różne domestosy, dezodoranty, aerozole masowe zażywanie różnego rodzaju lekarstw, itp. od lat nas niszczą, na tym bogacą się koncerny chemiczne i farmaceutyczne, a ludzkość traci. Jeżeli ludzkość od tego nie odejdzie, czeka ją marny los. Koncerny amerykańskie mają już przygotowaną szczepionkę z nanoczipem przeciw koronawirusowi, od przyszłego roku planują zaszczepić "Siedem Miliardów" ludzi, proszę sobie to przemnożyć przez np. parę dolarów i już wiadomo o co chodzi!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Karol 2 6 miesięcy temu Rząd chce nas zniszczyć, koronawirusy były z nami od czasu jak siedzieliśmy w jaskiniach, śmiertelność nawet we Włoszech jest na identycznym poziomie jak w latach ubiegłych. To jest propaganda, za którą powinni odpowiedzieć.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Moyo.g 1 6 miesięcy temuocena: 100%  Jak wdrożą kary za bezpodstawne wychodzenie z domu to mozemy zapomniec o klienyach
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony