Prawo

Prawo

ponad rok temu  27.01.2022, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Starsze auta nie będą miały dodatkowych przeglądów. Oczywista odpowiedź na kuriozalne pismo

Jest odpowiedź na interpelację posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy pytali Ministerstwo Infrastruktury o wprowadzenie dodatkowych, obowiązkowych badań technicznych dla samochodów powyżej określonego wieku lub z wysokim przebiegiem.

O tym kuriozalnym w naszej ocenie pomyśle pisaliśmy TUTAJ. Dlaczego dokument ten nie mógł być potraktowany poważnie? Bo z interpelacji nie dowiadujemy się bynajmniej, w jaki sposób - z technicznego punktu widzenia - wiek lub przebieg auta przekłada się na większą emisję szkodliwych spalin. A właśnie o czyste powietrze posłom chodziło. Oczekiwaliście eksperckich analiz w poselskiej interpelacji? Nic z tych rzeczy. Tam najwyraźniej ktoś po prostu wpadł na taki pomysł, wymyślił, że wiek auta na pewno ma związek z większą ilością szkodliwych substacnji, i złożył interpelację.

Szkoda, bo być może rzeczywiście warto ten temat zgłębić.

Interpelacja, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, spotkała się z odpowiedzią negatywną.

- Zaproponowanie przepisu będzie wzbudzało wiele wątpliwości w związku z obowiązkiem przeprowadzania w okresie jednego roku dwóch badań technicznych pojazdów, tj. okresowego, a także obowiązkowego, dodatkowego. „Dyskryminacja” lub bardziej „napiętnowanie” pojazdów z uwagi na wiek/przebieg, może wydawać się zupełnie nietrafione i pozbawione merytorycznej argumentacji - odpisał posłom KO Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Sztuka dla sztuki. To właściwie cały komentarz do tej bardzo niechlujnie przygotowanej interpelacji.

Dla szczególnie zaintersowanych całą treścią ministerialnej odpowiedzi zostawiamy link do pisma - TUTAJ.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony