ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Klimatyzacja

temat miesiąca

Klimatyzacja

8 miesięcy temu  02.05.2018, ~ Administrator   

Serwis klimatyzacji to nasz TEMAT MIESIĄCA

Serwis i obsługa klimatyzacji w samochodach naszych klientów będą nam zajmować, o ile już nie zajmują, sporo czasu. Dlatego w maju w portalu warsztat.pl tematem miesiąca jest oczywiście serwis klimatyzacji. 

Najczęstsze usterki tego systemu, seria poradników od ekspertów, informacje branżowe - to wszystko znajdziecie przez najbliższe cztery tygodnie w naszym portalu. 

Cena tzw. starego czynnika chłodniczego do klimatyzacji drożeje w bardzo szybkim tempie. Na rynku czy też w szarej strefie pojawiaja się oferty zakupu czynnika z niepewnych źródeł.  W nowych samochodach z kolei używać można już tylko czynnika R-1234yf. Co dzieje się obecnie na rynku serwisu klimatyzacji Zobacz film TUTAJ.

Polecamy też tekst:
Skorzystaj z rad Delphi Technologies. Przygotuj się do kolejnego sezonu klimatyzacyjnego

oraz poradnik. Wymiana skraplacza i… usterka? Najczęściej okazuje się, że topnik, który jest stosowany w procesie produkcji zamienników skraplaczy, przedostaje się do rurek skraplacza i wchodzi w reakcję chemiczną z barwnikiem UV i olejem. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

Obecnie stosowane są równocześnie trzy rodzaje czynnika chłodzącego: R134a, R1234yf, R744 (CO2). Czy trzeba kupić trzy stacje klimatyzacji? Odpowiadają eksperci z firmy TEXA Poland.

Kompresor klimatyzacji – naprawiać czy wymieniać?

Wiele osób uważa klimatyzację za układ bezobsługowy. Układ klimatyzacji musi być poddawany konserwacji tak samo, jak hamulce czy silnik.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony