ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Narzędzia w warsztacie

Narzędzia w warsztacie

ponad rok temu  02.03.2018, ~ Administrator   

Technologie 3D dla przemysłu i edukacji [KONFERENCJA]

W jaki sposób pomiar skanerem 3D może skrócić czas projektowania? Jak technologie 3D mogą obniżyć koszty produkcji? – na między innymi te pytania znajdą odpowiedź uczestnicy konferencji „Technologie 3D dla przemysłu i edukacji”.

Firma SMARTTECH będąca polskim producentem skanerów 3D we współpracy z 3D Phoenix i Smart Solutions organizuje konferencję dedykowaną przemysłowi i edukacji. Nadchodzące wydarzenie pozwoli uczestnikom zapoznać się z najnowszymi technologiami 3D z zakresu skanowania i druku 3D.

Zostaną zademonstrowane m.in. optyczne skanery 3D i drukarki 3D umożliwiające drukowanie z włókna szklanego, kevlaru oraz karbonu, a także inne profesjonalne urządzenia metrologiczne. Spotkanie daje niezwykłą możliwość do wymiany doświadczeń i poglądów na temat wykorzystania technologii 3D w przemysłowych procesach produkcyjnych, pracach naukowych, badawczych lub rozwojowych.

Konferencja odbędzie się 15 marca 2018 roku w siedzibie firmy SMARTTECH przy ulicy Racławickiej 30 w Łomiankach. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm usługowych oraz produkcyjnych, kadry uczelni wyższych, szkół technicznych i jednostek edukacyjnych, np.: ZDZ i CKU.

Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz na stronie http://www.smarttech.pl/nowa-konferencja-technologie-3d-dla-przemyslu-i-edukacji-juz-wkrotce/ lub wysłać maila na adres as@smarttech3d.com

Media do artykułu

O tym, że drukarka 3D może być ważnym elementem wyposażenia nowoczesnego warsztatu samochodowego pisaiśmy już TUTAJ - Drukarka 3D w każdym warsztacie? Taka drukarka może być bardzo pomocna szczególnie przy renowacji pojazdów zabytkowych, gdzie często pojawia się problem z dostępnością części zamiennych.

Pierwszym krokiem do wydrukowania brakującej części samochodowej jest przygotowanie jej projektu - wirtualnej bryły. Odbywa się to na zasadzie skanowania - i to zarówno w przypadku, gdy fizycznie posiadamy tę część (a potrzebujemy kolejnego egzemplarza), oraz gdy nie mamy tego elementu - wówczas skanujemy "otoczenie".

O szczegółach opowiada w naszym filmie Dorota Wielogórska z firmy Smarttech, zajmującej się skanowaniem produktów na potrzeby druku 3D. W filmie zobaczymy w jaki sposób skanowany jest alternator.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony