ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Paliwa i oleje

Paliwa i oleje

Prawo

6 miesięcy temu  26.02.2019, ~ Administrator   

Samochody z dieselgate

Stowarzyszenia StopVW informuje, że Niemiecki Sąd Najwyższy uznał samochody grupy Volkswagen, emitujące nadmierne ilości spalin i posiadające tzw. urządzenie oszukujące testy homologacyjne jako "obarczone wadą materialną". 

- Orzeczenie niemieckiego Sądu Najwyższego jest przełomowe. To chyba  pierwszy raz, kiedy sąd najwyższy w kraju europejskim stwierdził jednoznacznie, że doszło do poważnego naruszenia prawa. Opinia ta zawiera poważne argumenty, które powinny pomóc klientom w uzyskaniu odszkodowania. Trudno mi wyobrazić sobie, że sądy w poszczególnych krajach zignorują zdanie tak ważnego organu z Niemiec. Stanowisko niemieckiego Sądu Najwyższego stawia Volkswagena w bardzo trudnej sytuacji i może oznaczać, że będzie on musiał wypłacić olbrzymie odszkodowania - mówi wiceprezes StopVW, Konrad Kacprzak. - O decyzji niemieckiego sądu oraz konsekwencjach jakie z tego wynikają zawiadamiamy premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Zbigniewa Ziobro i Andrzeja Adamczyka. Od samego początku stoimy na stanowisku, że wadliwe samochody, które zatruwają powietrze i przyczyniają się do powstawania smogu, powinny zniknąć z naszych ulic. Brak efektów działań polskich władz w tej sprawie trwa zbyt długo - dodaje Kacprzak.

Polski pozew zbiorowy czeka na rozstrzygnięcie w Sądzie Najwyższym

Warto w tym miejscu przypomnieć, że sprawa pozwu zbiorowego przeciwko Volkswagenowi w Polsce oczekuje na rozpatrzenie przez Sąd Najwyższy w Polsce. 

Czytaj także:
Dieslegate: Stop VW nie składa broni. Będzie zażalenie

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony