ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

ponad rok temu  08.12.2017, ~ Administrator   

Auto na gaz ma niższą moc? Niekoniecznie

- Dziś instalacje gazowe nie wpływają już na utratę mocy samochodu – mówi w rozmowie z portalem warsztat.pl Marcin Dziewiątkowski z firmy AC S.A., producenta instalacji gazowych STAG. - Nowoczesne systemy gazowe charakteryzują się dużą precyzją dawkowania paliwa. W efekcie różnica mocy jest niezauważalna lub bardzo znikoma. Widzimy to podczas testów naszych produktów na hamowaniach, ale ciekawym dowodem jest też wykorzystanie samochodów z instalacją LPG w motorsporcie. Warto też poznać rozwiązania takie jak np. Stag Tuning, wzmacniające siłę samochodu z instalacją gazową.

Przykład? Samochód o mocy 640 KM Kamila Dzierbickiego (zdjęcie na dole), jednego z najmłodszych profesjonalnych drifterów w Polsce, zdobywcy wysokich not w trakcie Driftingowych Mistrzostw Polski.

Marcin Dziewiątkowski, z którym rozmawiamy o zastosowaniu LPG w motorsporcie, jest kierowcą rajdowym STAG Rally Team (zdobył m.in. II miejsce w cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2016)

Co ważne, jeszcze kilka lat temu przepisy Polskiego Związku Motorowego (PZM) wyraźnie informowały o zakazie startu w rajdach samochodowych dla aut z zamontowaną butlą LPG. Do zawodów dopuszczane były więc samochody z instalacją autogaz, jednak konieczne było demontowanie zbiornika. Sytuacja ta uległa zmianie w marcu 2012 roku. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

A więcej o specjalnej instalacji LPG do driftowego samochodu Kamila Dziebickiego – znajdziecie TUTAJ.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony