Ogumienie

Ogumienie

5 miesięcy temu  06.02.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

1/3 warsztatów z mandatem za brak paragonu

Śląska skarbówka przeprowadziła na początku sezonu zimowego zmasowaną kontrolę w warsztatach wulkanizacyjnych. Przeprowadzono tzw. nabycia sprawdzające. Mówiąc wprost, funkcjonariusze zlecali w serwisach wymianę opon. Na 130 takich usług "kontrolnych" w 39 przypadkach warsztat nie zarejestrował sprzedaży na kasy fiskalnej i nie wydał paragonu.

- Nieuczciwi przedsiębiorcy zostali ukarani mandatami karanymi za popełnione wykroczenia skarbowe w łącznej kwocie blisko 70 tys. zł - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Skarbówka przypomina, że zgodnie z przepisami, "kto będąc zobowiązany do prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej dokona sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej albo nie wyda dokumentu z kasy rejestrującej, stwierdzającego dokonanie sprzedaży, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych. W przypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego, o którym mowa wyżej, może otrzymać mandat karny w wysokości od 360 zł do 18 tys. zł.".

źródło: www.slaskie.kas.gov.pl

Czytaj także:
Kto może skontrolować warsztat?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ TEDI 1 5 miesięcy temu takie kontrole powinny być robione przez cały czas, przede wszystkim w małych warsztatach, bo tam najczęściej klient myśląc że zapłaci "tanio' jak nie weźmie paragonu. Ja nie życzę sobie żebym dalej utrzymywał przekrętasów
    oceń komentarz 0 0 komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony