ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Ogumienie

Ogumienie

Wydarzenia

ponad rok temu  12.01.2018, ~ Administrator   

Kalendarz Pirelli 2018 na aukcji WOŚP
Strona 1 z 2

Pożądany przez wielu, niedostępny dla mas, wyznaczający trendy – najsłynniejszy na świecie kalendarz, którego nie można kupić trafił właśnie na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pirelli Polska zgodnie z wieloletnią tradycją przekazało najnowszą 45. edycję Kalendarza Pirelli na rzecz Fundacji WOŚP do licytacji podczas 26. Finału. Aukcja charytatywna to jedyne miejsce, gdzie można wylicytować kalendarz jednocześnie wspierając szanse w leczeniu noworodków, dla których gra tegoroczna orkiestra.

Już od przeszło pół wieku wyjątkowe wydawnictwo wyznacza upływ czasu poprzez fotografie najwyżej cenionych fotografów swoich epok interpretując współczesną kulturę i kreując trendy.

Autorem zdjęć tegorocznej edycji jest brytyjski mistrz fotografii kreacyjnej Tim Walker, który podjął się współczesnej interpretacji klasycznej brytyjskiej literatury – „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. Za reżyserię słowa uznania należą się Shonie Heath, jednej z czołowych brytyjskich reżyserek i scenografek, zaś za stylizację - ikonie świata mody Edwardowi Enninfulowi, pierwszemu czarnoskóremu redaktorowi naczelnemu brytyjskiego magazynu Vogue, pełniącemu rolę stylisty stojącego za tegorocznymi wyszukanymi strojami.

Jak podkreśla Tim Walker: „Alicja była opowiadana tak wiele razy i myślę, że chciałem wrócić za Lewisem Carrollem do źródła wyobraźni, aby móc opowiedzieć ją jeszcze raz od samego początku. Chciałem znaleźć inny i oryginalny punkt widzenia".
Edward Enninful, redaktor naczelny brytyjskiej edycji magazynu Vogue dodaje: „Bardzo ważne jest, aby opowieść o Alicji została przekazana nowemu pokoleniu. Jej przygoda w Krainie Czarów rezonuje ze światem, w którym dziś żyjemy; przeszkodami, które musimy przezwyciężyć oraz pomysłem celebrowania tego co odmienne. (…) Możliwość ujrzenia czarnej Alicji oznacza dzisiaj, że ​​dzieci wszystkich ras mogą zostać objęte ideą różnorodności już od najmłodszych lat, a także uznać, że piękno ma różne barwy. Żyjemy w zróżnicowanym kulturowo świecie. Projekty takie jak ten niezwykły Kalendarz Pirelli pokazują, że wciąż jest nadzieja w tym, co czasem odczuwamy jako coraz bardziej cyniczna rzeczywistość".

Aby przekazać swoją koncepcję „Alicji w Krainie Czarów”, Tim Walker sfotografował 18 osobowości, w tym muzyków, aktorów, modelek i działaczy politycznych. Wśród nich znaleźli się:

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony