Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

2 miesiące temu  15.02.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Po wypadku kontrola stanu technicznego warszawskich autobusów

Fot. ZTM Warszawa

TVN Warszawa informuje, że stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadzi kontrolę stanu technicznego wszystkich autobusów modelu, który brał udział w wypadku drogowym. Pojawiają się podejrzenia, że kierowca autobusu potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych wskutek usterki technicznej.

W wyniku tego potrącenia, na warszawskiej Białołęce, do szpitala z poważnymi obrażeniami trafił 85-letni mężczyzna. Po tym zdarzeniu, autobus przejechał przez pasy i zatrzymał się dopiero na środku ronda. - Z relacji kierującego, przekazanej policjantom pracującym na miejscu wynika, że zatrzymał się on przed przejściem dla pieszych, po czym pojazd gwałtownie ruszył i wtedy stracił nad nim panowanie. Kierowca był trzeźwy - mówi cytowana przez TVN Warszawa komisarz Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Co cwięcej, media podają, że kamery zamontowane w pojeździe potwierdzają wersję kierowcy. - Pojazd został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking depozytowy. Do wyjaśnienia sprawy powołany będzie biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Sprawdzony będzie także stan techniczny autobusu - dodaje kom. Onyszko.

Po wypadku ZTM Warszawa zdecydowała o szczegółowej kontroli 28 autobusów tej marki. To 9-metrowe pojazdy tureckiej marki Otokar.

na podstawie: TVN Warszawa

Czytaj także:
To nie żart. To zdjęcia z kontroli miejskich autobusów na Śląsku. Oszczędzają na serwisie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony