Regeneracja

temat miesiąca

Części i regeneracja

Regeneracja

ponad rok temu  07.08.2017, ~ Administrator   

Sprzęgła hydrokinetyczne - regeneracja [TEMAT MIESIĄCA]

- Najważniejszy w procesie regeneracji jest dwupalnikowy automat spawalniczy. Zapewnia od koncentryczność, właściwy wewnętrzny luz, minimalne bicie szyjki oraz jakość spawania - opowiadają eksperci firmy Samko, która w swojej ofercie ma profesjonalną regenerację konwerterów do sprzęgieł hydrokinetycznych. Temat ten przybliżamy w ramach naszego cyklu Temat Miesiąca, którym w sierpniu jest regeneracja.

W konwerterach wymieniane są uszczelnienia, łożyska, tarczki lock up'u. - Używamy części producentów amerykańskich i europejskich, wiele produkujemy sami. W naszym magazynie znajduje się kilka tysięcy konwerterów. Zajmujemy się tym o d 1999 roku. Byliśmy pierwszą firmą w Polsce, która zaczęła ich regenerację w profesjonalny sposób.  W procesie regeneracji wykorzystujemy maszyny zaprojektowane i wykonane przez firmę TCRS z USA. Regenerujemy sprzęgła hydrokinetyczne do samochodów osobowych, dostawczych, wózków widłowych oraz maszyn budowlanych. Na regenerowane konwertery udzielamy 6-miesięcznej gwarancji - dodają pracownicy Samko.

Firma Samko zajmuje się również regeneracją turbosprężarek.

- Pierwszym krokiem właściwego procesu regeneracji turbosprężarki jest wyważanie wałka wraz z kołem kompresji. Po wyważeniu wałka, zgodnie z parametrami podanymi przez producenta następuje skompletowanie korpusu turbosprężarki. Montowane są nowe łożyska, odrzutniki olejowe, pierścienie oporowe i uszczelki. Następnym krokiem jest doważenie turbosprężarki na stanowisku wysokoobrotowym z prędkością do 250000 obr/min. z podłączonym układem smarowania. Umożliwia to pracę w warunkach zbliżonych do pracy w silnik - przekonują eksperci.

Ostatni etap polega na regulacji ustawieniu zmiennej geometrii VNT, zaworu upustowego oraz sprawdzeniu szczelności. Do każdej turbiny dołączany jest protokół wyważenia końcowego, protokół z VNT Anlyser, karta gwarancyjna, wykaz czynności, które należy wykonać.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony