Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  07.04.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Mobilizacja Groupe PSA
Strona 1 z 2

Groupe PSA zwiększa bezpieczeństwo swoich pracowników wprowadzając wzmocnione środki ochrony zdrowia oraz pracę zdalną. Jednocześnie pomaga tym, którzy codziennie zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa, pracując w obszarach ochrony zdrowia i służby medycznej, a także lokalnego samorządu.

Ochrona i pomoc

Groupe PSA przekazała do tej pory szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 masek. W tym samym czasie służby medyczne Groupe PSA organizują darowizny sprzętu medycznego (defibrylatory, apteczki, rękawice, itp.) dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie.

Zapewnienie mobilności

Należąca do Groupe PSA marka Free2Move pomaga, dostarczając szpitalom i pracownikom służby zdrowia pojazdy ze swojej floty w Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

Sieć marki Opel we Francji bezpłatnie użycza służbie zdrowia pojazdy, ze swojej floty samochodów zastępczych oraz z wypożyczalni. Ponadto oferuje również usługi serwisowe dla samochodów marki Opel, należących do floty służby zdrowia, po cenie kosztów.

Autoryzowane punkty serwisowe, oferujące serwis posprzedażny i sprzedaż części zamiennych, pozostają otwarte (w zależności od kraju i sieci dealerów), aby zapewnić mobilność personelu medycznego i bezpieczne przemieszczanie się swoim klientom, przestrzegając niezbędnych środków ostrożności i stosując dodatkowe procedury higieniczne.

We Francji 500 dealerów Peugeot, Citroën, DS i Opel jest obecnie otwartych i gotowych do świadczenia usług serwisowych i posprzedażnych dla swoich klientów.

W Polsce autoryzowane punkty wszystkich marek Groupe PSA są otwarte i oferują usługi posprzedażne, w tym serwisowe, a także doradztwo dotyczące oferty sprzedaży, bez konieczności wychodzenia z domu.

W Hiszpanii, Groupe PSA i PSA Retail przy pomocy centrów produkcyjnych w Vigo i Saragossie przyczyniają się do utrzymania mobilności personelu medycznego, poprzez przekazywanie pojazdów. Natomiast w Maroku przekazanych władzom zostanie pięćdziesiąt sztuk modelu Peugeot 208.

Wykorzystanie przemysłowego know-how

Groupe PSA oraz trzy francuskie firmy – Air Liquide, Schneider Electric, Valeo, rozpoczynają produkcję 10 000 respiratorów, która potrwa 50 dni i zakończy się w połowie maja. W zakładzie w Poissy zostanie utworzony specjalny warsztat, pozwalający na produkcję centralnego bloku respiratora, zgodnie z wytycznymi wzmocnionej procedury sanitarnej. Ochotnicy z Groupe PSA dołączą do fabryki Air Liquide w Antony w celu wsparcia jej produkcji.

Tagi: PSA, koronawirus,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony