Warto wiedzieć

Inne

9 miesięcy temu  08.03.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Poziom zróżnicowania płac ze względu na płeć

W 2023 roku Grupa Renault z dumą ogłosiła, że osiągnęła globalnie zerowy poziom zróżnicowania płac ze względu na płeć, a tym samym zrealizowała swój cel dwa lata przed wyznaczonym terminem.

Pod koniec 2023 roku w organach zarządczych Grupy Renault zasiadało 35% kobiet, a 27% zajmowało stanowiska kierownicze. Celem Grupy jest osiągnięcie poziomu 30% do 2030 roku oraz całkowitej równości płci do roku 2050.

Zgodnie z Polityką różnorodności i inkluzywności celem Grupy Renault było wyeliminowanie do 2025 roku zróżnicowania płac ze względu na płeć. Od kilku lat Grupa Renault dąży do zniwelowania różnicy wynagrodzeń między kobietami a mężczyznami we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność, podejmując konkretne działania, w szczególności podczas dorocznej oceny wynagrodzeń. Każdego roku zespoły mierzą dysproporcje w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, aby mieć pewność, że różnica ta maleje, a pracownicy zajmujący podobne stanowiska otrzymują średnio równe wynagrodzenia bez względu na płeć.

- Wierzymy, że różnorodność stanowi naszą siłę i niekwestionowany atut, dlatego od kilku lat proaktywnie wdrażamy politykę, której celem jest zapewnienie miejsca pracy wolnego od dyskryminacji, gdzie każdy czuje się szanowany i ceniony. Zniwelowanie różnicy płacowej ze względu na płeć dwa lata przed wyznaczonym terminem świadczy o silnym zaangażowaniu zespołów Grupy Renault w promowanie równości płci w pracy – jednego z filarów naszej strategii Różnorodności i Inkluzywności - wyjaśnia François Roger, Dyrektor ds. zasobów ludzkich, miejsca pracy i organizacji w Grupie Renault.

W kwietniu 2021 roku w Grupie Renault powstał w departamencie HR dział ds. różnorodności i inkluzywności. Jego zadaniem jest zapewnienie większej różnorodności w celu wzmocnienia naszych zespołów i wzrostu ich wydajności, a jednocześnie promowanie w nich idei włączenia. Spośród wszystkich priorytetów wyznaczonych przez dział ds. różnorodności i inkluzywności szczególnie wyróżnia się równość płci, a wraz z nią cel osiągnięcia statusu preferowanego pracodawcy wśród kobiet.

Fot. Grupa Renault

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony