Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

miesiąc temu  16.01.2021, ~ Administrator   

Warsztaty w Suwałkach mają problem z odpadami.

Polskie Radio Białystok informuje o problemach właścicieli warsztatów samochodowych w Suwałkach. Przedsiębiorcy skarżą się, że prywatne firmy zajmujące się utylizacją odpadów przyjmują tylko duże ilości, np. kilkaset kilogramów akumulatorów czy kilka tysięcy litrów zużytego oleju, a takie wymogi - jak zaznacza jeden z rozmówców radia - trudno spełnić.

Mam duży problem ze zwrotem opon. Dzwoniłem do dużego sklepu sieciowego, który próbował pomóc mi zdać te opony. Proponowano mi różne sposoby, w większości nielegalne. Jeśli chodzi o akumulatory, to wymogi są takie, że jeśli uzbiera się 200 kg tego materiału,  to wtedy ktoś może przyjechać i odebrać.  Cały czas mamy ogromny problem z utylizacją. Z jednej strony płynie do nas lawina towaru ze sklepów i z hurtowni,  a z drugiej strony nie ma później gdzie tego zdać - cytuje właściciela warsztatu w Suwałkach Polskie Radio Białystok.

Zapytany przez dziennikarzy stacji Grzegorz Iwaniuk, właściciel suwalskiej firmy EKO-MEG, zajmującej się odbiorem niebezpiecznych odpadów wskazuje, że przedsiębiorcy muszą się dostosować do określonych zasad.

Nikt nie wyśle dużego samochodu, który może pomieścić 2 tony żeby odebrać 10 kg odpadów. Trzeba uzbierać większą ilość. Dodatkowo firmy przekazujące odpady są zobowiązane do prowadzenia ewidencji oraz kart ich przekazania w systemie Bazy Danych Odpadowych (BDO).  Przedsiębiorcy  muszą być świadomi tego, jakie spoczywają na nich obowiązki, jaką dokumentację muszą posiadać oraz jak to wszystko ma przebiegać, żeby w ogóle można było rozmawiać o jakichkolwiek odbiorach - mówi w rozmowie z radiem.

źródło: Polskie Radio Białystok

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony