ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Wydarzenia

11 miesięcy temu  16.04.2018, ~ Administrator   

ZF osiąga rekordowy poziom sprzedaży
Strona 1 z 2

ZF Friedrichshafen AG po raz kolejny zwiększy nakłady na badania i rozwój oraz będzie pracować jeszcze intensywniej nad technologiami dla przyszłości mobilności. Powyższą deklarację złożył Wolf-Henning Scheider, od 1 lutego Dyrektor Generalny (CEO) ZF, na corocznej konferencji prasowej firmy w Friedrichshafen. Grupa ZF zakończyła rok finansowy 2017 z rekordową sprzedażą o wartości 36,4 mld EUR. Po uwzględnieniu kursów wymiany walut oraz działań M&A wzrost organiczny wynosi 6%. Grupa doprowadziła również do dalszej redukcji zadłużenia spowodowanego przejęciem TRW Automotive oraz poinformowała o wyższej skorygowanej marży EBIT wynoszącej 2,3 mld EUR, pomimo wzrostu nakładów na badania i rozwój.

Świat mobilności dynamicznie się rozwija - stwierdził Scheider. - Zamierzamy zaproponować naszym klientom pionierskie rozwiązania we wszystkich obszarach zgodnie z naszym motto: Patrz – Myśl – Działaj. Dlatego chcemy jeszcze bardziej zwiększyć wydatki na badania i rozwój.

W 2017 r. Grupa ZF zainwestowała 2,2 mld EUR w badania i rozwój, co stanowi wzrost o prawie 15% w porównaniu z 2016 r. W tym roku w skali globalnej przeznaczy znacznie więcej niż 2 mld EUR na prace rozwojowe, przede wszystkim nad napędami elektrycznymi, technologiami układów hybrydowych w skrzyniach, systemami bezpieczeństwa pojazdów oraz automatyzacją prowadzenia pojazdów. Z uwagi na powyższe plany udział budżetu przeznaczonego na badania i rozwój wzrośnie w tym roku z 6,1% do ok. 6,5%. ZF zamierza również w dalszym ciągu inwestować w rzeczowy majątek trwały (2017: 1,4 mld EUR). Grupa planuje m.in. budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych elementów napędów elektrycznych.

Wzrost sprzedaży o 6%

W 2017 r. ZF zanotował sprzedaż w wysokości 36,4 mld EUR, co oznacza nominalny wzrost o 3,6% (2016: 35,2 mld EUR). Po uwzględnieniu kursów wymiany walut oraz działań M&A organiczny wzrost sprzedaży wyniósł 6%. „Wynik pokazuje zaangażowanie i wysoki poziom motywacji naszych pracowników”, powiedział Scheider. Działy pojazdów użytkowych oraz technologii układów napędowych osiągnęły ponadprzeciętny wzrost sprzedaży, wynoszący odpowiednio 7,2 oraz 9,3%.

- Nasze wyjątkowo wydajne automatyczne skrzynie biegów do samochodów osobowych przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2. Są one kluczowym elementem umożliwiającym osiąganie europejskich limitów oraz globalnych celów klimatycznych, dzięki czemu cieszą się dużym popytem. W połączeniu ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym technologia ta w dalszym ciągu charakteryzuje się ogromnym potencjałem wzrostu - powiedział Scheider.
Tagi: ZF,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony