Koronawirus

Wydarzenia

ponad rok temu  18.05.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Pracownicy na kwarantannie to przestój firmy. Jak zapobiec tej sytuacji?

fot. archiwum warsztat.pl

Według ankiet i rozmów z dealerami samochodowymi, zagrożenie zatrzymaniem działania firmy, spowodowanym kwarantanną pracowników, jest jedną z największych obaw szefów i właścicieli polskich firm dealerskich. O sprawie informuje dziś Związek Dealerów Samochodów.

ZDS na bazie dobrych praktyk wdrożonych przez polskich i europejskich dealerów oraz zaleceń Ministerstwa Rozwoju i GIS, przygotował poświęcony temu dokument. - Mamy nadzieję, że większość z zawartych w nim zaleceń, już od kilku tygodni, funkcjonuje w Państwa firmach, a nowe wytyczne będą tylko usystematyzowaniem i kodyfikacją tych zasad - dodają przedstawiciele związku,

Przedstawione wytyczne, które znajdziecie TUTAJ, mówią między innymi o potrzebie i sposobach ograniczania kontaktu pomiędzy pracownikami (osobne wejścia dla różnych działów, wyłączone pomieszczenia socjalne, odstępy między stanowiskami), podział na zespoły, praca zdalna tam, gdzie to możliwe. Dokument omawia też procedury alarmowe w przypadku podejrzenia zakażenie koronawirusem u pracowników, dostawców lub klientów.

Czytaj także:
#WszystkoPracuje - informują serwisy autoryzowane

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony