ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wywiady

Części i regeneracja

Wyposażenie warsztatu

Wywiady

Nasze rozmowy

ponad rok temu  18.01.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Negotti: wiele osób bagatelizuje rolę wycieraczek
Strona 1 z 2

Firma Negotti to producent płaskich wycieraczek samochodowych. Na rynku jest obecna od 2009 roku. O tym, dlaczego polscy kierowcy bagatelizują wycieraczki jako element poprawiający bezpieczeństwo i czy rzeczywiście „droższe” oznacza „lepsze” rozmawiamy z Tomaszem Markowskim, reprezentantem marki Negotti.

Dbamy o nasze samochody, ich stan techniczny, wygląd. Wydajemy na to często niemałe kwoty. Wycieraczki są jednak postrzegane przez kierowców nadal jako pewien „gadżet" a nie część, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Zgadza się Pan z tą tezą?

Tomasz Markowski, reprezentant marki Negotti: Faktycznie, wiele osób bagatelizuje rolę wycieraczek, choć mają one bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. By zapewnić sobie dobrą widoczność na drodze musimy zadbać o czystość szyby, a do tego konieczne są sprawnie działające wycieraczki. Dlatego należy skupić na nich szczególną uwagę. Wymieniać, gdy przestają dobrze zbierać wodę, a od czasu do czasu przecierać wilgotną szmatką, by pozbyć się drobnych zabrudzeń z ich powierzchni, które mogą rysować szybę.

Czym się różnią wycieraczki płaskie od klasycznych? Jakie są zalety tych pierwszych?

Podstawowa różnica tkwi w ich konstrukcji. Klasyczne     wycieraczki posiadają metalową ramę, która dociska  gumową część do szyby. Niestety, metalowe części   podatne są na czynniki zewnętrzne, przez co mogą ulec  procesowi korozji. Natomiast wycieraczki płaskie  posiadają bezprzegubową konstrukcję, a pióro montowane jest do ramienia. Brak ruchomych metalowych elementów eliminuje problem zamarzania wycieraczki. Ponadto płaskie wycieraczki gwarantują idealne przyleganie do szyby, pod warunkiem, że nie ma ona zbyt dużych krzywizn, co zapewnia wysoką skuteczność oczyszczania jej powierzchni. Dodatkową zaletą płaskich wycieraczek jest estetyczny wygląd.

Krąży opinia, że wycieraczki płaskie ciężko dobrać do starszych aut.

Problem może wystąpić, jeżeli krawędzie szyb są mocno zaokrąglone. Niektóre modele samochodów mają po bokach mocne zakrzywienia — w tym przypadku konstrukcja listwowa wycieraczki ma swoje ograniczenia i nie będzie zbierać wody ze skraju szyby. Jako producent, staramy się dopasować ofertę do potrzeb rynku i w miarę możliwości poszerzamy naszą ofertę o wycieraczki do starszych modeli aut. 

Czy jest jakiś sztywny termin wymiany wycieraczek?

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Henryk 1 ponad rok temu Dwukrotnie kupiłem wycieraczki firmy Negotti. Wystarczaja na rok do półtora, ale za taka cenę można wymieniać często.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony