ReklamaB1 - AMR 24.01-20.03.2019 Mirek

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

7 miesięcy temu  13.07.2018, ~ Administrator   

Jak powstają rdzenie do naprawy chłodnic? Odwiedzamy fabrykę COG we Włoszech

Przyglądamy się chłodnicom wysokociśnieniowym, tzw. Plate&Bar. Pracownicy firmy zwracają nam uwagę na wykończenie rdzeni, które ma zasadnicze znaczenie przy naprawie lub regeneracji całej chłodnicy

Strona 1 z 3

– Sposób funkcjonowania fabryki i skala zaangażowania jej właścicieli robią duże wrażenie. Moje zaufanie do produktów COG wzrosło – mówi Anna Pietras z firmy Regenc, jedna z laureatek promocji zorganizowanej przez polską firmę Highway International. Dystrybutor z Krakowa zaprosił do udziału w konkursie warsztaty zajmujące się naprawą układów chłodzenia. Nagrodą dla firm realizujących największą sprzedaż rdzeni na zamówienie (cele dla poszczególnych warsztatów były ustalane indywidualnie) była możliwość zwiedzenia fabryki COG w słonecznej Italii, gdzie owe rdzenie powstają.

Konkurs Highway International o nazwie „Lecę do Lecce” (Lecce to włoska miejscowość, gdzie zlokalizowane są zakłady COG) cieszył się dużym zainteresowaniem. Po sukcesie marketingowym i handlowym właściciele Highway International zapowiadają kolejne edycje. Tymczasem końca dobiegła pierwsza. W wyprawie na południe Włoch, gdzie na pewno udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, braliśmy udział także my. – Mogliśmy zobaczyć na miejscu, jak realizowane są nasze zamówienia, mieliśmy okazję podyskutować o parametrach technicznych. Myślę, że to przełoży się na jeszcze lepszą współpracę. Bardzo cieszę się z tej wizyty – podsumowuje udział Dušan Pytel ze Słowacji, kolejny laureat konkursu „Lecę do Lecce”.

Rdzenie do regeneracji chłodnic

Na zdjęciu od lewej: Gianni Rucco, odpowiedzialny za dział aftermarket COG; Giacinto Colucci, CEO firmy COG, Bogdan Szymanowski, prezes Highway International.

Polska firma z Krakowa, Highway International, to dystrybutor produktów COG na terenie Europy Wschodniej. – Włoska firma COG jest producentem wysokiej jakości chłodnic oleju, powietrza i cieczy, z którą współpracujemy od siedmiu lat – opowiada Bogdan Szymanowski, prezes Highway International. – Dostarcza produkty dla sektora rolnictwa, budowlanego, przemysłowego. Ich chłodnice znajdują zastosowanie również w generatorach. W naszej ofercie głównym produktem COG są tzw. rdzenie na wymiar, których odbiorcami są warsztaty naprawiające chłodnice samochodowe. Każde, nawet najbardziej wymagające zamówienie, realizujemy szybko i zachowując najwyższe standardy jakości. Zwycięzcom naszego konkursu chcemy pokazać tutaj, we Włoszech, w jaki sposób powstają produkty, które później za naszym pośrednictwem trafiają do ich serwisów – opowiada. Firma COG działa od 1990 roku. Kolejne lata działalności to dynamiczny rozwój – inwestycje i następne produkty w portfolio. Założyciel COG, obecny prezes Giacinto Colucci, osobiście oprowadzał nas po zakładzie. Prezentował urządzenia, rozwiązania, technologie. Dziś w fabryce pracuje 135 osób, a obrót COG w 2017 roku to 13 milionów euro. Firma przygotowuje się do dużych inwestycji. W najbliższych latach za 6 milionów euro powstaną nowe magazyny, doposażony zostanie zakład produkcyjny. Kontrola jakości odbywa się na kilku płaszczyznach – dokonują jej pracownicy fabryki (mogą liczyć na specjalne premie), ale też zewnętrzne autoryzowane centra badawcze. – Eksportujemy nasze produkty do 34 państw, nie tylko w Europie, ale też do krajów grupy MENA (Bliski Wschód i północna Afryka), Australii, Nowej Zelandii i wielu innych. Wciąż rozwijamy się i zdobywamy nowe rynki na świecie – mówił Colucci.

Media do artykułu

Polska firma z Krakowa, Highway International, to dystrybutor produktów COG na terenie Europy Wschodniej. – Włoska firma COG jest producentem wysokiej jakości chłodnic oleju, powietrza i cieczy, z którą współpracujemy od siedmiu lat – opowiada Bogdan Szymanowski, prezes Highway International. 

– Sposób funkcjonowania fabryki i skala zaangażowania jej właścicieli robią duże wrażenie. Moje zaufanie do produktów COG wzrosło – mówi Anna Pietras z firmy Regenc, jedna z laureatek promocji zorganizowanej przez polską firmę Highway International. Nagrodą była możliwość zwiedzenia fabryki COG w słonecznej Italii.

Czytaj także:
Jak powstają rdzenie do naprawy chłodnic? Odwiedzamy fabrykę COG we Włoszech

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony