ReklamaB1 - AMR 24.01-20.03.2019 Mirek

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Regeneracja

7 miesięcy temu  11.07.2018, ~ Administrator   

Kalibracja turbosprężarki kluczem do dobrej regeneracji
Strona 1 z 2

Auto Świat policzył kiedyś, że w Polsce miesięcznie naprawia się 20 tysięcy turbosprężarek. Ofert, skierowanych czy to bezpośrednio do kierowców, czy też do warsztatów samochodowych, nie brakuje.

Czym kierować się przy wyborze wykonawcy tej usługi? W pierwszej kolejności należałoby zwrócić uwagę na to, że regeneracja jest dziedziną, w której maszyny wspierają pracę ekspertów regeneracji. Posiadana przez fachowców specjalistyczna wiedza oraz umiejętności manualne niestety nie wystarczą do przeprowadzenia rzetelnej naprawy – tutaj konieczne jest posiadanie kompleksowego i w pełni sprawnego parku maszynowego.

Obecnie turbosprężarki wymagają między innymi precyzyjnej kalibracji i nawet najmniejsze odchyły od fabrycznych parametrów mogą powodować niewłaściwą pracę pojazdu. Najnowocześniejsze urządzenia testujące w trakcie eksploatacji mogą stracić swoje właściwości i przekłamywać końcowe wyniki, dlatego tak istotne są regularne prace serwisowe, podczas których sprawdzane są wszystkie podzespoły, które mają wpływ na finalne wyniki.

Warto zwrócić uwagę na ten aspekt i wybrać wykonawcę, który dba o ten element profesjonalnej naprawy. A co to znaczy dba? To znaczy, że raz w roku przeprowadza kontrolę wyważarki i uzyskuje certyfikat świadczący o nienagannym działaniu urządzenia.

Zachęcamy do przyjrzenia się ofercie polskiej firmy Genesis Turbo. Firma ta, specjalizująca się w regeneracji układów wtryskowych i turbosprężarek, poinformowała właśnie o uzyskaniu certyfikatów potwierdzających prawidłowe działanie wykorzystywanych w firmie maszyn do kalibracji wyważarek. Pracownicy firmy stosują w pracy trzy urządzenia firmy Cimat - Turbo Test Automatic. To maszyna do kalibrowania turbosprężarek ze zmienną geometrią, wyposażona w system automatycznego podłączenia turbosprężarki do maszyny w celu zmniejszenia cyklu pomiarowego. Ten model maszyny umożliwia regulację zmiennej geometrii według wartości przepływu strumienia powietrza przez łopatki mechanizmu. Jest to tzw. metoda przepływowa. Wszystkie pomiary wykonywane są przy unieruchomionym wirniku.

Przeprowadzone przez CIMAT badania techniczne potwierdziły prawidłowe działanie urządzeń. Kontrolerzy sprawdzali dokładność regulacji, pomiarów i ustawień sprzętu mechanicznego i elektronicznego.

Jakie korzyści płyną z posiadania sprawnie funkcjonującej maszyny Cimat Turbotest Autmatic?  Otóż urządzenie to umożliwia:

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony