ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Części i regeneracja

Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

3 miesiące temu  21.05.2019, ~ Administrator   

Większa oferta klocków hamulcowych TRW Electric Blue

Portfolio produktów TRW Electric Blue obejmuje już 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych

Strona 1 z 2

We wrześniu 2018 roku firma ZF Aftermarket zaprezentowała nowy produkt marki TRW, specjalnie zaprojektowany i przeznaczony do pojazdów elektrycznych. Przy strategicznym pokryciu 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych w miesiąc od premiery (w tym takich modeli jak, m.in. Tesla i Nissan Leaf), szacowany popyt na ten produkt ma tendencję wzrostową. Portfolio klocków hamulcowych, znanych jako Electric Blue, zostanie rozszerzone o produkty skierowane do pojazdów hybrydowych, które są już w fazie testów.

TRW Electric Blue to nowa gama produktów dla pojazdów elektrycznych, która doskonale oddaje wysoce innowacyjne podejście firmy ZF Aftermarket do rynku przyszłości. Nowa generacja klocków hamulcowych marki TRW wyróżnia się znaczącą redukcją hałasu wewnątrz pojazdu oraz ograniczeniem pylenia okładzin hamulcowych. Portfolio produktów, których premiera miała miejsce podczas targów Automechanika we Frankfurcie we wrześniu 2018 roku, obejmuje już 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych, w tym modeli takich jak Tesla i Nissan Leaf. Rozwój programu nadal trwa, a jego kolejnym krokiem jest uzupełnienie oferty o pojazdy hybrydowe, do których adresowane produkty są już w fazie testów. Po ich zakończeniu, w ciągu kolejnych miesięcy nowa gama asortymentu zostanie wprowadzona na rynek.

Trwałe, ciche i przetestowane pod kątem czynnika NVH

Badania wzbudziły obawy dotyczące braku hałasu wytwarzanego przez pojazdy elektryczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jednak, jeśli chodzi o komfort kierowcy, hałas podzespołów i wibracje dostające się do wnętrza pojazdu są niedopuszczalne. Testy pokazują, że TRW Electric Blue wykonane w rewolucyjnej, nowej formule materiałowej wytwarzają mniejszy poziom czynnika NVH (hałas, wibracje oraz uciążliwość działania), gdy są wspierane przez specjalną wielowarstwową podkładkę i powlekane powłokami tłumiącymi hałas.

Zmieniający się krajobraz

Świat motoryzacyjny się zmienia. ZF szacuje, że do 2030 r. około jedna trzecia wszystkich samochodów wyprodukowanych na całym świecie będzie stanowić wyłącznie elektryczne lub hybrydowe pojazdy elektryczne. Na skalę tą wpływają strategie zachęcające kierowców, floty i gminy do zakupu samochodów bezemisyjnych. Obecnie w 200 europejskich miastach funkcjonują strefy nisko emisyjne. Przykład Londynu pokazuje, jaki może być kolejny krok – to pierwsze miasto, które wprowadziło strefę „ultra-niskiej” emisji.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony