ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Diagnostyka

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  18.09.2018, ~ Administrator   

DENSO e-Videns – innowacyjne narzędzie do diagnostyki pojazdów [AUTOMECHANIKA]

Stoisko Denso na targach Automechanika Frankfurt. fot. Piotr Łukaszewicz

DENSO e-Videns zadebiutował na rynku w Wielkiej Brytanii, a od 2019 roku będzie dostępny również w Polsce. Narzędzie, które zostało zaprezentowane na targach Automechanika Frankfurt, według producenta zapewnia niezrównaną przejrzystość i klarowność w relacjach klienta i warsztatu.

DENSO e-Videns pomoże warsztatom wdrożyć formalny proces kontroli pojazdów, zwiększając wydajność i przejrzystość podejmowanych działań. Nowy produkt zapewnia metodę diagnostyki pojazdów, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan diagnostyczny w poszukiwaniu kodów błędów, odczyt danych z pracującego silnika i porównanie ich z danymi referencyjnymi oraz kontrola wizualna. W połączeniu z intuicyjną, przyjazną dla użytkownika platformą cyfrową, e-Videns umożliwia mechanikowi obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu.

- DENSO e-Videns pomaga w przełamywaniu bariery pomiędzy warsztatem a klientem, zachęcając kierowcę do udziału we wcześniej nieprzeniknionym procesie diagnostycznym. Narzędzie zapewnia niezrównaną przejrzystość, dzięki której znacznie zwiększy się prawdopodobieństwo otrzymania od klienta zgody na przeprowadzenie wymaganych i zalecanych napraw - przekonywali przedstawiciele firmy.

Wspomnianą przejrzystość dodatkowo wzmacnia zdolność narzędzia do wykrywania „ukrytych” problemów i wszelkich nieprawidłowości zanim wystąpi usterka. Umożliwi to mechanikowi podjęcie zawczasu odpowiednich działań, a klient oszczędzi tym samym czas i pieniądze. Unikalnym rozwiązaniem DENSO jest przechowywanie danych w chmurze, co przekłada się na zdalny dostęp do danych referencyjnych silnika i łatwe pobieranie poprzednich wyników diagnostycznych e-Videns.

Po zakończeniu diagnostyki pojazdu system umożliwia udostępnienie właścicielowi samochodu uproszczonego, uporządkowanego kolorystycznie i zrozumiałego raportu końcowego. Raporty są łatwo dostępne za pośrednictwem chmury.

Intuicyjny interfejs DENSO e-Videns zwiększy także efektywność warsztatu, ponieważ umożliwia korzystanie z narzędzia i przeprowadzanie procesu diagnostycznego pracownikom o różnym poziomie doświadczenia.

Większa integracja danych referencyjnych, dostęp do baz danych części DENSO i przyjazne dla klienta, uporządkowane kolorystycznie raporty zapewnią pracownikom warsztatów więcej okazji do rozmowy z klientami, tym samym pozytywnie wpływając na przyszłą współpracę.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony