Diagnostyka

Diagnostyka

ponad rok temu  05.11.2020, ~ Administrator   

Szarpanie przy stałej, autostradowej prędkości? Ford Galaxy 2.0 TDCI

Witam. Taki problem. W Fordzie Galaxy rocznik 2008, silnik 2,0 tdci,140 km, w zakresie prędkości obrotowej 1800- 2500 w czasie spokojnej jazdy autostradowej przy stałej predkości samochodem zaczyna szarpać, jakby się przyduszał. To odczuwalne głównie na biegach od 3 do 5. Około 1,5 roku temu wymienione sprzęgło kompletne i regenerowana turbina - miej więcej w tym samym czasie. Drgania wystąpiły krótko później. Do teraz turbina 3 razy na ustawieniach, wymienione wszystkie wtryskiwacze, oba zawory podciśnieniowe, zawór na pompie wysokiego ciśnienia, aktualizacja oprogramowania, regenerowany sterownik silnika - obecnie nie wykazuje żadnych błędów. W czasie jazdy z podpiętym komputerem także żadnych nieprawidłowości.
Proszę, pomóżcie, bo mechanik rozkłada ręce - jeden z lepszych w Gdańsku od fordów.

To jedna z wielu osób poszukujących pomocy na naszej grupie na Facebooku - Warsztatowcy (warsztat.pl). Zapraszamy - dołączajcie! Dziś poradami dzieli się tutaj już blisko 2 tysiące osób!

Jakie porady w tym przypadku dostał autor pytania?

- Sprawdź pomiary przepływomierza. To, że błędu nie pokazuje, nie oznacza, że jest dobry. Przerabiałem kilka tych silników u siebie i często był inny zakres pomiarowy i źle dobrany zamiennik. Silnik robił dokładnie to, co opisałeś.

- Czy jest to szarpanie czy uczucie jakby auto samo minimalnie dodawało i odejmowalo gazu?
- Szarpanie. Dziś odebrałem go z inną turbina i jest gorzej. Teraz ma tak jakby 3 progi podczas gwałtownego przyspieszania, gdzie najpierw go zdusza, a potem przyspiesza.

- Czujnik kopiowania ok? Zawór sterujący? Może warto zmienić warsztat regenerujący turbo?
- W czasie jazdy wszystkie parametry w normie.

Chcesz pomóc lub sam poprosić o pomoc? Zapraszamy do grupy Warsztatowcy (warsztat.pl).

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (9)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Duck 9 miesiąc temu Cześć. U mnie szarpanie znika po odłączeniu wtyczki od EGR. Czy wymiana EGR zalatwi sprawę?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Antom 8 ponad rok temu Czy udało rozwiązać się problem? Jeśli tak, co było przyczyną szarpania?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Włodek61 7 ponad rok temuocena: 100%  Witam, u mnie w s-max jest objaw jakby auto samo minimalnie dodawało i odejmowalo gazu? Czy wie ktoś co z tym zrobić ???
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Kuba galaxy 6 ponad rok temu Witam udało się ustalić problem? Mam galaxy 2008r 2.2tdci i u mnie jest podobne szarpanie. Nowy egr, przepustnica, zero błędów. Dodam że oprócz szarpania występuje problem ciężkiego odalania ale raz na 30 zimny czy ciepły bez różnicy proszę o trop i sugestie bo ręce rozkładam pozdrawiam
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Kuba galaxy 5 ponad rok temu Witam udało się ustalić problem? Mam galaxy 2008r 2.2tdci i u mnie jest podobne szarpanie. Nowy egr, przepustnica, zero błędów. Dodam że oprócz szarpania występuje problem ciężkiego odalania ale raz na 30 zimny czy ciepły bez różnicy proszę o trop i sugestie bo ręce rozkładam pozdrawiam
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ M 4 ponad rok temu Tyle napraw a nic w temacie zaworu EGR.Typowe objawy
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ M 3 ponad rok temuocena: 100%  Tyle napraw a nic w temacie zaworu EGR
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ DW89 2 ponad rok temu Jak dobrze pamiętam jest tam zespół przepustnic zmieniający obieg doładowania na krótki i długi. Warto sprawdzić czy któraś z nich nie jes uszkodzona i czy działają bez przycinania się
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Mech 1 ponad rok temuocena: 100%  Nie wiem gdzie byłeś, ale pojedz na kolbudy do Myszkiera. Zobacz co on powie na ten temat. Turbiny robi najlepiej w okolicach Gdańska.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony