Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  20.01.2020, ~ Administrator   

Auto Świat po raz kolejny przestrzega przed … mechanikami. Na jakiej podstawie?

Ten temat powraca, bo jedno z najbardziej znanych w Polsce czasopism motoryzacyjnych, Auto Świat, po raz kolejny w internecie przestrzega swoich czytelników przed … mechanikami. Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu.

Przy czym przestrogi te nie są bynajmniej poparte statystykami czy chociażby sondą wśród kierowców, nie mówiąc już o uczciwej próbie rzetelnego badania, np. w formie tajemniczego klienta. Nie powołując się na jakiekolwiek źródło, dziennikarz działu Porady Auto Świat przestrzega: „Fakty są takie, że część mechaników i warsztatów stosuje różne brzydkie triki – wszystko po to, żeby się jak najmniej napracować, a przy okazji swoje zarobić.”.

Jak duża to "część" mechaników i warsztatów? Czy znacząco większa niż w przypadku usługodawców innych branż? Tego nie wiemy. Autor artykułu nie podaje odpowiedzi na to pytanie, a podaje – też nie wiadomo na podstawie jakiego źródła – szereg oszustw, które mają miejsce w - ponownie - „części warsztatów”.

Uważamy, że to bardzo krzywdzące dla zdecydowanej większości pracowników i właścicieli warsztatów. Powyższe pytania przesłaliśmy do redakcji czasopisma. Czekamy na odpowiedź.

Wracając do artykułu. Czytelnik dowiaduje się, że „najczęściej serwis oszukuje, jednak... ostrożnie”, a więc zawyża koszty robocizny i części. Część mechaników, według artykułu, wymienia sprawne części, wlewa tańszy niż zakupiony przez klienta olej oraz oczywiście bagatelizuje objawy po naprawie (cytat - „ten typ tak ma”). Zdarza się, że używa samochodu klienta do „jeżdżenia po okolicy i załatwiania swoich własnych spraw”. Często nie dbając przy tym o porządek w serwisowanym aucie. Pełna lista zarzutów – TUTAJ.

Zdrowy rozsądek Czytelników

Na szczęście, pod artykułem nie brakuje zdroworozsądkowych komentarzy odbiorców. Oto kilka komentarzy:

„Od zawsze byli uczciwi i nieuczciwi ludzie czy to mechanicy czy nauczyciele lekarze czy politycy. (…)
Nie wiem czemu mają służyć takie artykuły?”

„Jeżeli Pan Redaktor dysponuje wiedzą na temat konkretnych przypadków - są stosowne organy, które mogą się tym zająć.”

A oto Wasze opinie na ten temat z poprzedniego artykułu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy o tego typu opiniach prezentowanych na stronach portalu Auto Świat.

„Pracuję w branży ponad 30 lat. Usługi motoryzacyjne i sprzedaż części. zatrudniam kilkadziesiąt ludzi. Jak w każdej branży są nieuczciwi ludzie. Są to politycy, lekarze, policjanci itd. Większość jednak chce uczciwie pracować i zarabiać, a nie okradać”

"Jestem zmęczony tymi sensacyjnymi informacjami , ponad 25 lat w branży ale w ostatnim czasie ataki jak by wszyscy mechanicy byli złodziejami to nienormalne, niemoralne"

i wiele wiele innych ...

Tagi: Auto Świat,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 6
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 15
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW

Komentarze (5)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Muniek 5 8 miesięcy temuocena: 100%  Auto Świat to gorsze niż Super Expres to takie byle co jak Fakt. To u Niemców nie ma mechaników ,są tylko wymieniacze podzespołów. Zarzucają nam nieuczciwość ,a morze niech napiszą jak oszukują Polaków w niemieckich marketach kombinując cenami i sprzedając towar którego Niemcy nie chcą kupić a Polak się cieszy. Trzydzieści lat prowadzę warsztat zatrudniam mechaników i nawet nie pomyślałem nigdy żeby mojego klienta oszukać.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ krzychu 4 8 miesięcy temu Są różni mechanicy, to prawda, sam obracam się w branży i widzę, miernoty, złodzieje, ale są też uczciwi, bardzo rzetelni, którzy cały czas się dokształcają i takich jest więcej. Takie paszkwile z AŚ wrzucają całą grupę zawodowa do jednego worka, to tak jakby nazwać wszystkich dziennikarzy szujami, na podstawie tych z AŚ.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Pjoter mechanizator 3 8 miesięcy temu Google.... 7.00 ... Jak zmienić rozrząd Ford Focus 2 1.6tdci................. 15.30. Ile kosztuje bilet miesięczny?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mechanik 2 8 miesięcy temuocena: 100%  Auto Świat to taki Super Expres prasy motoryzacyjnej. Tylko my mechanicy chcemy podziękować autorom za merytoryczne artykuły dzięki którym oczytani właściciele samochodów sami naprawiają swoje maszyny i zawsze wiedzą co zrobić lepiej a my dzięki nim więcej liczymy za swoje usługi po nieudolnych naprawach.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Bibi 1 8 miesięcy temuocena: 100%  Zwykła propaganda niemieckiego właściciela gazety...widocznie mechanik jest za dobry w swoim fachu to i trzega mu reputacje nadszarpnąć.... i do servisu skierować.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony