ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

9 miesięcy temu  22.05.2018, ~ Administrator   

Sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo w branży automotive
Strona 1 z 2

Zatrudniająca ok. pół miliona osób branża motoryzacyjna jest jednym z kół zamachowych rozwoju gospodarczego województwa śląskiego. Istotnymi elementami działalności przedsiębiorstw produkujących samochody i podzespoły są automatyzacja i robotyzacja. Jednocześnie coraz większą rolę w branży motoryzacyjnej odgrywa sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo. Zagadnienia te będą tematem konferencji Future Motive, zaplanowanej na 7-8 czerwca 2018 r. w Katowicach.

Uruchomienie w 1998 roku w Gliwicach zakładów Opla przyczyniło się do lawinowego rozwoju sektora Automotive na Śląsku. Swoje zakłady mają tu przedstawiciele globalnych marek takich jak Nexteer, Brembo, Magneti Marelli, Tenneco, czy Valeo. Ich produkty można znaleźć w pojazdach wytwarzanych przez największe światowe koncerny samochodowe. Wartość inwestycji firm motoryzacyjnych działających w Polsce liczona jest w miliardach złotych: z 40 fabryk samochodów i silników zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej 16 znajduje się w Polsce.

W trakcie Future Motive przedstawiciele najważniejszych firm sektora Automotive będą dyskutować na temat praktycznego zastosowania technologii w ich biznesie. Funkcjonowanie zakładów z branży Automotive uzależnione jest od dobrze wykwalifikowanej kadry. Coraz bardziej istotnym elementem staje się proces automatyzacji i robotyzacji produkcji. Specjaliści zwracają również uwagę na wzrost znaczenia sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa w bieżącej działalności branży motoryzacyjnej. O wszystkich tych zagadnieniach będą rozmawiać uczestnicy konferencji organizowanej przez Future Processing, firmę technologiczną z Gliwic. W ramach inicjatywy „IT KOCIOŁ” można będzie zgłosić wyzwania związane z wdrożeniem Industry 4.0, a zespół specjalistów przygotuje i zaprezentuje propozycje rozwiązań.

– Zaskakujące, ale dopiero teraz przecinają się drogi firm motoryzacyjnych i tworzących oprogramowanie. Okazuje się przy tym, że oprogramowanie może przynieść wiele korzyści branży Automotive, pozwalając sprawniej i oszczędniej prowadzić proces produkcji i przetwarzania danych wykorzystywanych przez firmy – mówi Agata Padalska, Key Account Manager Future Processing, pomysłodawczyni konferencji. – Postępująca automatyzacja zmienia sposób planowania produkcji, zarządzania nią oraz optymalizacji systemów produkcyjnych. Międzynarodowe korporacje i fabryki będące częścią globalnych koncernów motoryzacyjnych są pionierami w testowaniu i wdrażaniu technologii przemysłu 4.0. Zarządzający nimi codziennie stają w obliczu pytania, w jaki sposób wyznaczać kolejne progi optymalizacji, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej zwinności organizacji, bezpieczeństwa i jakości jakiej oczekują od nich klienci – dodaje.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony